Drive Thru
Index

Pikaruoan hinnat: Buenos Aires, City of Buenos Aires

Buenos Aires, City of Buenos Aires on pikaruoan hinnoissa halvin eli sijalla 1. 1 seuratusta kaupungista alueella City of Buenos Aires (Drive Thru Index 99, 1 % halvempi kuin maan tyypillinen hinta).

31 ravintolaa, hinnat päivältä . Hinnat ovat Argentiinan pesoina. Näytä kartalla: Buenos Aires

Tärkeimmät havainnot

Kaikki ketjut: Buenos Aires

KetjuRavintolatTyypillinen hintaVaihteluväliIndeksiHalvin ravintola
Burger King31Whopper combo: $18 700$17 700–$19 90099Bk Liniers Shopping , Ramón L. Falcon 7115 Liniers

Kunkin ketjun halvin ja kallein ravintola

Vertailussa sama tuotekori ketjun jokaisessa ravintolassa. Ero kertoo, kuinka paljon enemmän kallein ravintola ottaa samasta korista.

KetjuHalvinKalleinEro
Burger KingBk Liniers Shopping , Ramón L. Falcon 7115 Liniers
$17 700 Whopper combo
BK Cabildo y Jose Hernandez - Av. Cabildo 1626/30/32/34/40
$19 900 Whopper combo
7%

Kaikki ravintolat: Buenos Aires, C

Jokaisesta ravintolasta pääsee sen koko menuun hintoineen.

Burger King

RavintolaWhopper comboKori-indeksiHintataso (koko maa)
Bk Lanus (Hipermercado), Avenida Presidente Bernardino Rivadavia 2602$17 70095$$$$$
Bk Liniers Shopping , Ramón L. Falcon 7115 Liniers$17 70095$$$$$
BK Avellaneda Mitre , Av. Presidente Bartolomé Mitre N° 656, Avellaneda.$18 70099$$$$$
BK Abasto Shopping , Av. Corrientes 3247, local 3010 y 3011.$18 70099$$$$$
BK Acoyte Shopping , Av. Rivadavia 5071/79, Local 201 (c1424ce$18 70099$$$$$
BK Peru y Rivadavia , Perú 1· (c1067aaa) Cdad. Buenos Aires$18 70099$$$$$
BK Angel Gallardo - Av. Corrientes 4675. Cdad. Buenos Aires$18 70099$$$$$
BK Facultad (Facultad de Medicina) , Av. Córdoba 2332·$18 70099$$$$$
BK Obelisco (Carlos Pellegrini y Corrientes) , Carlos Pellegrini 451· (c1009abi$18 70099$$$$$
BK Gavilán (Rivadavia y Gavilán) , Av. Rivadavia 6661·$18 70099$$$$$
BK Retiro (Estacion de trenes) , Av. Dr. Jose María Ramos$18 70099$$$$$
Bk Parque Brown Shopping , Av. Francisco Fernandez de la Cruz 4602$18 70099$$$$$
BK Urquiza- Av. Triunvirato 4649 (c1431fbj) Cdad. Buenos Aires$18 70099$$$$$
Bk Paseo Alcorta Shopping, Jeronimo Salguero 3172$18 70099$$$$$
BK Cine (Corrientes y Callao) Av. Corrientes 1770· (c1042aaq) Cdad. Buenos Aires$18 70099$$$$$
BK Nazca (Rivadavia y San Pedrito) , Avenida Rivadavia 7408, Caba.$18 70099$$$$$
BK Caballito (Rivadavia y Rio de Janeiro) , Av. Rivadavia 4609· (c1424ceb$19 000100$$$$$
BK Santa Fe y Bulnes - Av. Santa Fe 3311· (c1425bgi) Cdad. Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Aeroparque, Av. Rafael Obligado s/n° Ciudad; Ciudad Autónoma de Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Santa Fe y Ayacucho - Av. Santa Fe 1997 · (c1123aab) Cdad. Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Dot Baires Shopping - Nicolás de Vedia 3626. Local L0301.cp 1430$19 900102$$$$$
BK Cuenca - Cuenca 3384, Villa del Parque$19 900102$$$$$
BK Cabildo y Jose Hernandez - Av. Cabildo 1626/30/32/34/40$19 900102$$$$$
BK Corrientes y Scalabrini Ortiz - Av. Corrientes 5217, CP$19 900102$$$$$
BK Once (Estacion de tren) , Av. Pueyrredón 320· (c1032abq) Cdad. Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Plaza Italia - Av. Santa Fe 4190, CP C1425bhq, Cdad. Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Cabildo y Quesada - Av. Cabildo 2957. Cdad.Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Almagro Auto King (Yatay y Pringles$19 900102$$$$$
BK Valentin Alsina Autoking , Av Tte. Gral. Juan D. Perón N°2810$19 900102$$$$$
BK Flores Auto King , Av. Rivadavia 6225· (c1406glf) Cdad. Buenos Aires$19 900102$$$$$
BK Village Avellaneda Shopping , Autopista La Plata Bs As KM 8,5$19 900102$$$$$

Usein kysyttyä

Paljonko Whopper combo maksaa? (Burger King, Buenos Aires, City of Buenos Aires)
2026-10-13: Whopper combo maksaa $17 700–$19 900 31 Burger King-ravintolassa alueella Buenos Aires, City of Buenos Aires, tyypillisesti $18 700.
Missä on halvin Burger King? (Buenos Aires, City of Buenos Aires)
Halvin Burger King alueella Buenos Aires, City of Buenos Aires on osoitteessa Bk Liniers Shopping , Ramón L. Falcon 7115 Liniers, Buenos Aires, kun samaa koria verrataan 31 ravintolassa (Drive Thru Index, 2026-10-13).

Miten hinnat mitataan

Tarkistamme joka päivä jokaisen ketjun jokaisen ravintolan menun samasta tilaussovelluksesta, jota asiakkaatkin käyttävät, ja kirjaamme kunkin tuotteen noutohinnan. Ravintoloita verrataan koriin, jossa on tuotteita, joita ketjun jokainen täyden menun ravintola myy. Indeksi 100 on ketjun tyypillinen (mediaani) ravintola kyseisessä maassa, joten 95 tarkoittaa 5 % halvempaa ja 110 tarkoittaa 10 % kalliimpaa. Ketjua verrataan aina vain itseensä, ei koskaan muihin ketjuihin.

Aineistoon viittaaminen: Lähde: Drive Thru Index (https://drivethruindex.com/prices/city-of-buenos-aires/buenos-aires?lang=fi), hinnat tarkistettu 2026-10-13. Kaikkia tämän sivun lukuja saa lainata vapaasti.

Takaisin karttaan